Рефлектори со LED мини штанд за осветлување од 2W за накит, агол од 110 зрак, 180 Lm

Краток опис:

LED светилка за држач користи Bridgelux LED чип контрола за проектирање на осветлување со LED осветлување на витрината на накитот, паметен часовник и модна облека и многу лесна полица за дисплеј за течно монтирање за да се зголеми сјајната светла атмосфера привлечна за повеќе од луѓето внимание.

 

Лесно се монтира на површинска маса.и Рачно на начинот на кој треба да се издупчи една дупка со дијаметар од 12 mm.
Напојување од 12 V 1 парче LED светлосни монистра од 1 вати, за да се обезбеди мини светла на екранот со највисок квалитет со долготрајност.
Обезбедете височини на столбови на ЛЕД: 200мм, 300мм и 400мм.

 

Модел на производ:CHIA2411-2W

LED чип: Bridgelux

Карактеристика: Подвижен, ротирачки 300

Светлосен флукс: 180 Lm

Работно време (час): 20000


Детали за производот

ПАРАМЕТАР НА ПРОИЗВОДОТ

ДОБИЈТЕ ДЕТАЛНИ ЦЕНИ

Ознаки на производи

футрола за накит осветлена точка (1)
футрола за накит осветлена точка (2)
футрола за накит осветлена точка (3)'


 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел CHIA2411-2W
  Номинална моќност 2*1W
  LED извор на светлина COB
  LED чип Бриџлукс
  Температура на боја (CCT) 3000,4000,6000 илјади
  Големини на светлосни столбови Изборен
  Боја на телото Прилагодено
  Влезен напон 12V/24V
  Индекс на рендерирање на боја (Ra) >=80
  Материјал за светлосни тела Воздухопловен алуминиумium
  Светлосен флукс 18Lm
  Работно време (час) 20000
  Агол на светлосен зрак(Степен) 110
  Гаранција (година) 3