Морден минималистичко магнетно светло за колосек за осветлување на галеријата со LED дисплеј

Краток опис:

Ова вдлабнато магнетно светло за патека користи ламба од 2w.Како магнетно осветлување на патеката од 12V, можете лесно да ги контролирате светлата на мини екранот што треба да се фиксираат каде било на патеката со само еден прст.

 

Модел на производ: CHIB7517-P-2W

LED чип: OSRAM

Функција: Подвижен, ротирачки 360°

Начин на монтирање: Погоден за целосно монтиран на столб со магнетна патека

Светлосен флукс: 210 Lm

Работно време (час): 20000


Детали за производот

ПАРАМЕТАР НА ПРОИЗВОДОТ

ДОБИЈТЕ ДЕТАЛНИ ЦЕНИ

Ознаки на производи

Magnetic-track-light_01
Magnetic-track-light_02
Magnetic-track-light_05
Magnetic-track-light_03
Magnetic-track-light_06
Magnetic-track-light_07
Magnetic-track-light_08


 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел CHIB7517-P-2W
  Номинална моќност 2W
  LED извор на светлина COB
  LED чип OSRAM
  Температура на боја (CCT) 3000,4000,6000 илјади
  Монт Веј Прилагодени за целосно монтирање на столб со магнетна патека
  Големини на светлосни столбови Изборен
  Боја на телото Прилагодено
  Влезен напон 12V/24V
  Индекс на рендерирање на боја (Ra) >=90
  Материјал за светлосни тела Воздухопловен алуминиум
  Светлосен флукс 210 Lm
  Работно време (час) 20000
  Агол на светлосниот зрак (степен) 8,25,45,80
  Гаранција (година) 3