Добавувачи за осветлување на мини LED футрола, тела за осветлување за накит, паметни часовници, изложба на музејски украсни цртани филмови итн.

Краток опис:

LED светилка за држач користи Bridgelux LED чип.Мини LED рефлектори 12v прифаќаат 3 парчиња LED светло со висока осветленост од 1 ват, за да се обезбеди мини светла на екранот со највисок квалитет со долготрајно.

 

Модел на производ: CHIA2302-3W

LED чип: Bridgelux

Температура на боја (CCT): 3000k,4500k,6500k

Светлосен флукс: 270 Lm

Работно време (час): 20000h

 


Детали за производот

ПАРАМЕТАР НА ПРОИЗВОДОТ

ДОБИЈТЕ ДЕТАЛНИ ЦЕНИ

Ознаки на производи

Chiswear-2302_01
Chiswear-2302_02
Chiswear-2302_04
CHIA2302-3W_06


 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел CHIA2302-3W
  Номинална моќност 3W
  LED извор на светлина COB
  LED чип Бриџлукс
  Температура на боја (CCT) 3000 илјади, 4000 илјади, 6000 илјади
  Големини на светлосни полови Изборен
  Боја на телото Прилагодено
  Влезен напон 12V/24V
  Индекс на рендерирање на боја (Ra) >=80
  Материјал за светлосни тела Воздухопловен алуминиум
  Светлосен флукс 270Lm
  Работно време (час) 20000
  Агол на светлосен зрак(Степен) 90
  Гаранција (година) 3