Преклопен приклучок за фотоелемент JL-210K

Краток опис:

1. Модел на производ: JL-210k

2. Номинален напон: 0-480 VAC

3. Материјал: компјутер

5. Усогласен стандард: CE,ROHS


Детали за производот

Видео

Спецификација на производот

Комплети за појавување

Добијте детални цени

Ознаки на производи

Сите приклучоци за фотоконтрола од серијата JL-210 беа дизајнирани за фенери без ANSI C136.10-1996 сад.За монтирање на ѕид.Надворешна жица и брави за завртување тип фото-контроли што ја поддржуваат употребата.

Карактеристика

1. Ова е направено од ретардантни материјали.

2. Добра бакарна контактна плоча.

3. Се вклопува без ANSI C136.10-1996 Стандард на фотоконтролер.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел на производ JL-210N JL-210k
  Применлив опсег на волти 0~480 VAC
  Номинална фреквенција 50/60 Hz
  Собна температура -40℃ ~ +70℃
  Поврзана влажност 99%
  Додатоци AL6
  Запаливост UL94-VO
  Тежина Прибл. 90гр 100гр

  214-005материјал за монтирање