Рефлектори со мини LED дисплеј со висина од 400 мм за LED осветлување на изложбата за накит

Краток опис:

Рефлекторот на лед штандот користи двигател на постојана струја за да обезбеди постојана струја низ ЛЕР.LED стоечките рефлектори обично се користат за стаклена витрина со светлина, како што е осветлувањето на екранот за накит.

 

LED чип: Bridgelux
Температура на боја (CCT): 3000k,4500k,6500k
Светлосен флукс: 245 Lm Работно време (час): 20000
Материјал за светлосни тела: Воздухопловен алуминиум


Детали за производот

ПАРАМЕТАР НА ПРОИЗВОДОТ

ДОБИЈТЕ ДЕТАЛНИ ЦЕНИ

Ознаки на производи

chiswer-3519-Silver_01
chiswer-3519-Silver_03
chiswer-3519-Silver_05
CHIA7319-3W_05


 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел CHIA7319-3W
  Номинална моќност 3W
  LED извор на светлина COB
  LED чип Бриџлукс
  Температура на боја (CCT) 3000 илјади, 4500 илјади, 6000 илјади
  Големини на светлосни полови Изборен
  Боја на телото Прилагодено
  Влезен напон 12V/24V
  Индекс на рендерирање на боја (Ra) >=80
  Материјал за светлосни тела Воздухопловен алуминиум
  Светлосен флукс 245Lm
  Работно време (час) 20000
  Агол на светлосен зрак(степен) 60
  Гаранција (година) 3